21. 2. 2019 | Vir: STA
Deli
V finsko reprezentanco se je uvrstil 17-letni Mico Ahonen, sin legende smučarskih skokov! (foto: profimedia)
profimedia

Finska ikona smučarskih skokov Janne Ahonen se je pred letošnjo sezone po dolgih letih tekmovanj pri 41 letih upokojil, a na svetovnem prvenstvu bo njegova družina vendarle dejavno sodelovala. V finsko reprezentanco se je uvrstil njegov sin Mico Ahonen, ki bo svoj premierni nastop na prvenstvih opravil pri 17 letih.

Na treningih se Ahonen, ki je doslej tekmoval na tekmah nižjega ranga, letos pa tudi na mladinskem svetovnem prvenstvu, ni ravno izkazal, tako da ni moč pričakovati, da bo ponovil uspeh očeta, ki je svojo prvo od 36 zmag v svetovnem pokalu dosegel pri 16 letih.

V Innsbrucku je zmagal dvakrat, petkrat je osvojil novoletno turnejo, petkrat je bil tudi svetovni prvak, dvakrat pa zmagovalec svetovnega pokala.

Novo na Metroplay: "Naš največji uspeh je bil tudi strel v koleno" | Ivo Boscarol