12. 9. 2017, 22:50 | Vir: STA

Slovenija na krilih Dragića in Dončića v polfinalu!

profimedia

Košarkarji Slovenije so se uvrstili med štiri najboljše ekipe na 40. evropskem prvenstvu v Istanbulu. V četrtfinalu so premagali Latvijo s 103:97, v polfinalu v četrtek ob 20.30 pa jih čakajo evropski prvaki Španci.

Najboljša strelca pri Sloveniji sta bila Luka Dončić s 27 točkami in Goran Dragić s šestindvajsetimi.

Slovenija se je drugič v zgodovini uvrstila v polfinale EP, še vedno pa čaka na svojo prvo medaljo. Leta 2009 na Poljskem je tekmovanje zaključila z dvema poraza in osvojila četrto mesto.

V prvem četrtfinalu je Španija premagala Nemčijo s 84:72, v sredo pa sta na sporedu še dvoboja Grčija - Rusija in Italija - Srbija.

Novo na Metroplay: Ko se govori o hierarhiji, je že prepozno | Bine Volčič in Žiga Faganel