Bivši mladi up Kaja Kajzer na najvišji stopnički v Avstraliji

4. 11. 2019
Deli
Bivši mladi up Kaja Kajzer na najvišji stopnički v Avstraliji (foto: Mateja Jordovič Potočnik)
Mateja Jordovič Potočnik

Medtem, ko čakamo na izbor nove generacije mladih upov, stari upi žanjejo velike uspehe. Kaja, ki je bila med mladimi upi leta 2016, je na odprtem prvenstvu Oceanije v judu osvojila zlato kolanjo do 57 kilogramov.

Kaja je na celinskem prvenstvu Oceanije osvojila svojo prvo zlato kolajno na velikih tekmovanjih v članski kategoriji.

V izločilnih dvobojih je s končnim prijemom v parterju najprej premagala Mongolko Ichinkhorloo Munkhtsedev, nato pa še Rusinjo Darijo Mežecko. V polfinalu je slavila nad Nemko Ines Beischmidt v podaljšku, kjer si je mesto v velikem finalu zagotovila z metom za ippon. Za zlato se je pomerila s Poljakinjo Julio Kowalczyk in jo premagala z dvema wazarijema.

Mlada judoistka, ki je že kot majhna deklica pokazala svojo vztrajnost in borbenost, ki sta zelo pomembni vrlini pri borilnih veščinah, ima pred seboj uspešno športno pot.

Glede na dosežen rezultat v Avstraliji je po nedavni poškodbi uspešno okrevala in bo tako lažje dosegla svoj cilj - z olimpijskih iger leta 2020 v Tokiu se vrniti z medaljo. Srečno, Kaja!

Novo na Metroplay: Matej Zemljič o zakulisju snemanja, dojemanju igralstva in stvareh, ki mu pomenijo največ