Ilka Štuhec na progi Saslong s prvo zmago po poškodbi

18. 12. 2018 | Vir: STA
Deli
Ilka Štuhec na progi Saslong s prvo zmago po poškodbi (foto: profimedia)
profimedia

Ilka Štuhec je zmagovalka smuka za svetovni pokal alpskih smučark v italijanski Val Gardeni. Najboljša slovenska alpska smučarka je že na tretjem smuku po vrnitvi v karavano po poškodbi v celoti pokazala svoj smukaški talent za najbolj prepričljivo vožnjo na progi Saslong v Dolomitih. Mariborčanka je vpisala osmo zmago v svetovnem pokalu.

V Val Gardeni, kjer so se na legendarni moški progi prvič pomerile alpske smučarke, je Ilka Štuhec s srečno številko 13 uprizorila izjemen start.

Enaindvajset stotink sekunde je bila hitrejša od takrat vodilne Avstrijke Ramone Siebenhofer. Hitrejša je bila na vseh odsekih proge ob merjenjih vmesnih časov (-0,45; -0,54; -0,34), ob prihodu v cilj pa je zelena barva in prednost 51 stotink sekunde pomenila prepričljiv prevzem vodstva.

Odlično vožnjo je v ciljni areni pospremila z glasnim krikom in visoko dvignjenimi rokami. Zmage ji ni vzela iz rok nobena od tekmovalk na startu.

Štuhčeva je osmič v svetovnem pokalu stopila na najvišjo stopničko zmagovalnega odra, petič pa je slavila na smukaških preizkušnjah svetovnega pokala.

"Sama sem načrtovala, da se bo po vrnitvi vse nadaljevalo tam, kjer se je končalo v predlanski sezoni. Ampak roko na srce je to nemogoče. Ravno tako vsi trenirajo, izgubi se tekmovalni ritem, občutek. Zdaj sem si rekla, da je dovolj obremenjevanja in sem preprosto šla smučat in se zabavat. Počutila sem se zelo dobro že vse dni v Val Gardeni in na koncu je sledil tudi ta rezultat, ki sem ga seveda izjemno vesela. A to nikakor ni konec, jutri sledi že nova tekma, na katero se moramo znova dobro pripraviti," je za medije že povedala Ilka Štuhec.

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o tem, zakaj mu je ušel Guinnessov rekord