Tekli za tiste, ki tega ne morejo

8. 5. 2014 | Vir: Story
Deli

Preteklo nedeljo je bilo v prestolnici znova prav posebno vzdušje - točno opoldan se je namreč s Kongresnega trga na progo podalo kar 1.385 tekačev, ki so sodelovali na velikem dobrodelnem teku Wings for Life.

Tekli so za tiste, ki tega ne morejo, saj organizacija Wings for Life pomaga zbirati sredstva za raziskave poškodb hrbtenjače. Tek je bil poseben tudi zato, ker so vsi udeleženci po vsem svetu startali ob istem času.

Skupno je tako sočasno teklo kar 35.397 tekačev in tekačic, slovenska zmagovalca pa sta postala Francozinja Sylvie Tramoy, ki jo je zasledovalno vozilo ujelo na 33,82 kilometra, pri moških pa je slavil naš ultratriatlonec, 31-letni David Pleše, pretekel pa je 59,54 kilometra.

Novo na Metroplay: Kako se dobro ločiti? | N1 podkast s Suzano Lovec